lazer epilasyon

Fotoepilasyon ve lazer epilasyon, yoğunlaştırılmış ışık teknolojisiyle kıl ve kıl kökündeki melanin pigmentinin ısıtılıp tahrip edilmesi ile yapılan epilasyon tekniğidir. İstenmeyen tüylerin uzun süreli yok edilmesidir.

Kıl yapısındaki koyu renkli melanin pigmenti 600 ile 1000 nanometre arasındaki dalga boylarındaki ışığı yoğun olarak absorbe etmektedir. Bu aralıktaki dalga boylarını içeren ıpl teknolojisi 650-750 nanometre arasındaki dalga boylarını çoğunlukla içerir.Meg Güzellik Salonu, bu teknolojiyi jel ve jilet kullanmadan konforlu hava soğutmasıyla uygulamaktadır. Böylece uygulama rahatlığı ve etkinlik maksimum, istenmeyen etkiler ve acı minimum seviyede gerçekleşmektedir.

İşlem öncesinde solaryum ve benzeri bronzlaştırıcı uygulamalar, ağda ve cımbız gibi kökten alma yöntemleri önerilmez. İşlem sonrasında ise hamam, sauna gibi sıcak ya da tahriş edici uygulamalar bir kaç gün ertelenmelidir.Bir hafta süresince güneşe çıkılması önerilmez. yazın epilasyon yaptırabilir miyim? evet yapılabilir. fakat yaz boyunca mümkün olduğu kadar güneşten kaçınmak iyi olur. Özellikle yaz sonrası bronz tenlere uygulama yapılırken dikkat edilmelidir.

Fotoepilasyonun bir diğer ayrıcalığı da ince ve zayıf tüyleri etkileyebilmesidir. Başarı oranı %80-90 oranında gerçekleşmektedir. Bayanlara olduğu gibi erkeklere de başarıyla uygulanmaktadır.

Lazer epilasyon alexandrite , diode , nd yag gibi teknolojilerle yapılan uygulamalardır. alexandrite cihazlar 750, diode cihazlar 810, nd yag ise 1064 nanometre ışık içermektedir.Lazer epilasyon da uygulama öncesi ağda cımbız gibi uygulamalar ve solaryum gibi bronzlaştırıcı lar önerilmez. Ütüleme epilasyon ve buz başlık işlem acısını azaltmaya dönük çalışmalardır.

Erkeklerde de lazer epilasyon başarıyla uygulanmaktadır. En çok tercih edilen bölgeler sakal üstü, göğüs ve sırt bölgeleri olmakla birlikte salonumuzda tüm alanlara uygulama yapılmaktadır.kıl köklerinin daha derinde olduğu sırt ve ense gibi alanlarda ıpl ve alexandrite a göre daha derine etki edebilen diode ve nd yag teknolojilerinin kullanıldığı ifade edilmektedir.

IPL epilasyon etkin, güvenli ve başarılı bir tüyleri azaltma yöntemidir. Her uygulamada olduğu gibi epilasyonda da uygulamayı yapan uzmanın eğitim ve tecrübesi çok önemlidir. Memnuniyetiniz bunun en büyük delilidir. Avcılar bölgesinde bizi kısa sürede zirveye taşıyan ilginize teşekkür ederiz.


MEG Güzellik Salonu’nunda değişime hazır olun.

Meg Güzellik Salonu: 
GSM: 0555 537 55 56
E-mail: info@megguzellik.com