kalıcı makyaj
Micropigmentasyon pigmentlerle ciltteki bozuklukların düzeltilmesi işlemidir. Pigmentler çeşitli yapıda olabilmektedir. Yağ bazlı ya da su bazlı, bitkisel  ürünler mevcuttur. Kaliteleri değişkenlik gösterir. Doğala daha yakın renkler, fazla katkı maddesi içermeyenler, test edilmiş ürünler tercih edilmelidir. Kalıcı makyaj işlemi uzun süreli bir makyaj tekniğidir. Tekniğe göre zaman içinde rengi silikleşebileceği için tekrarı gerekebilecektir.

Kalıcı makyaj sıklıkla kaş şekillendirme işleminde kullanılan bir tekniktir. Kaş kontür uygulaması da denilen pigmentlerle kalıcı makyaj uygulaması ikibinli yılların trendi olmuştur. Önerimiz yüzünüze uygun kısa sürede modası geçmeyecek bir tasarımı tercih etmenizdir. Seçilecek renk kaş, saç ve cilt renginizle uyumlu olmalı, göz renginiz bile dikkate alınmalıdır. Ayrıca bilinmelidir ki kaşınızın orijinal şekline yakın uygulamalar daha doğal bir görünüm sağlayacaktır. Dudak uygulamalarında da mümkün olduğu kadara natürel renklendirmeler seçmeliyiz. İddialı renkleri her ortamda ve her kıyafetle taşıyamayacağımızı hatırlamalıyız.

Boyaların cilde uygulanmasında otomatik makineler yada manuel metod kullanılır. Microblading manuel bir metotdur. Makine uygulamalarına göre ciltte kalma süresi daha kısadır. Makineuyg ulamaları dudak ve eyeliner işlemlerinde daha sık tercih edilmektedir. Kaş kontürü uygulamasında ise microblade veya makine kullanılabilir. Microblading daha kısa sürede tamamlanabilen bir tekniktir.

Uygulama alanına 2 gün su değdirilmemesi,önerilen kremlerin kullanılması ve kaşımamak önemlidir. Ortalama bir ay içinde uygulama son halini alır. Bir hafta boyunca solaryuma girilmesi önerilmez.

Kalıcı makyaj ya da microblading uygulamasında ortalama bir ay sonra rötuş gerekebilmektedir. Ayrıca vücudun başka bölgelerinde çözülemeyen cilt renk farklılığı problemlerinde kalıcı makyaj işleminde faydalanılmaktadır. Örneğin meme dokusu alınmış kişilerde meme ucu (aerola) görüntüsü oluşturulabilmektedir. Saç dökülmesinde de saçsız alanda kıl kökü efekti oluşturma şeklinde tanımlanan saç simülasyonu uygulaması mevcuttur.


MEG Güzellik Salonu’nunda değişime hazır olun.

Meg Güzellik Salonu: 
GSM: 0555 537 55 56
E-mail: info@megguzellik.com