İpek Kirpik

Kısa, seyrek kirpikler ve aşırı rimel kullanımı sizi yoruyor mu? İpek kirpik göz makyajını tamamlayan en önemli unsurdur. Göz makyajı da yüz makyajının en önemli kısmıdır. gösterişli kirpikler olmadan hiçbir makyaj bitmez. uzun süre kullanabileceğiniz doğal, canlı, yoğun, kıvrık ve sık kirpikler ipek kirpik uygulamasıyla mümkündür.

Uzman tarafından tasarlanan, istenen uzunlukta ve göz şeklinize en uygun şekilde ipeksi kirpiklere ne dersiniz?Kirpiklerin yapısı ipek kirpik (silk), kaşmir kirpik (cashmere) yada vizon kirpik (mink) olabilmektedir. Kirpiklerin kalitesi işlemin kalitesini de belirlemektedir.yumuşak kirpikler her zaman daha doğal görüntü vermektedir.

Kalınlık ölçüleri 0,05 ten başlar. 0,06….0,1…0,15…0,2 şeklinde inceden kalına gitmektedir. Uzunluk ölçüleri ise 8 mm den başlar ve 9,10,11…..15 mm ye kadar gitmektedir. renkler ise premium (standart) ve twinkle (parlak) olarak isimlendirilir.

İpek kirpik kıvrıklık ölçüleri ise genellikle J – B – C – D şeklinde isimlendirilir. en kıvrık olan D dir.kişinin göz ve kirpik yapısına uygun olarak uzunluklar ayarlanmaktadır.kıvrıklık ta kişiye göre değişkenlik gösterir.

Uygulama öncesinde kişinin beklentilerine göre doğal , sık : 3D, 4D gibi veya çok yoğun:  5D, 6D gibi  tasarım planlanır. İşlem sırasında kullanılan kirpik yapıştırma veya kirpik çıkarma malzemelerinin zararlı kimyasallar içermemesi önemlidir. İşlem sonrası kirpik bakımı önemlidir.bir gün su değdirilmemesi önerilir. sonrasında  su bazlı temizleyiciler kullanılmalıdır. çok sıcak uygulamalar, kirpiklerle oynamak önerilmez. kirpiklerin uygun bir fırçayla taranması da gerekecektir. Kirpik bakımımızı ihmal etmemeli ve üzerine yatmaktan kaçınmalıyız.

Kirpik liftingi ise yapıştırma ve ekleme yapmadan kirpiklerinize keratin ve vitamin yüklenmesiyle daha uzun, kıvrık, koyu ve bakımlı hale getirilmesidir.işlem kısa sürmektedir ve kolay bir uygulamadır.

Kirpik perması kirpikleri kıvrık hale getirmek için uzun zamandır bilinen ve uygulanan bir tekniktir.

Kendi kirpiklerinizin üzerine tek tek eklenerek sıklaştırılacak ve uzatılacak kirpikler size doğaması bir görünüm ve etkileyici bakışlar sağlayacaktır, bunun için 2 saatinizi ayırmanız yeterlidir.


MEG Güzellik Salonu’nda değişime hazır olun.

Meg Güzellik Salonu: 
GSM: 0555 537 55 56ktir
E-mail: info@megguzellik.com

ipek kirpik